Espressomm Kapsülleri

Bu aslında bir tanıtım yazısı ama sponsorlu değil. Aramızda bir maddiyat veya çıkar ilişkisi yok. Espressomm Kapsülleri gönülden gelerek sizlere tanıtmak istediğim kaliteli bir kapsül markası. Bence yazılmayı hakediyorlardı, yazdım.

Espressomm markası ile tanıştığımda 2019 yılıydı. Ankara kahve festivalini gezerken Espressomm standına denk geldim. O zamanlar kapsül tüketmediğim için ilgimi çekmedi. Standın önündeyken marka sahibi İsmail bey ile göz göze geldim ve yaptıkları işi detaylı şekilde anlatmaya başladı. Kahve ikram etti. Hatta anladık ki instagramdan bir tanışıklığımız da varmış. Böylelikle bende markaya karşı bir farkındalık oluştu. Kendilerini 2019 yılından bu yana takip etmekteyim.

Festivalden 3-4 ay sonra bir pandemi yaşadık. Kendileri dillendirmeseler de pandemi sırasında bir çok hastaneye karşılık beklemeden kahve makinesi ve kahve tedariği yaptıklarına şahit oldum. Yapılan iyilikler unutulmuyor, burada yazılı şekilde de kalsın istiyorum. Böylelikle kendilerine ilgim daha da arttı.

Zaman içerisinde ürünlerinin başarısını görme şansım oldu. Hem Nespresso hem Tchibo Caffisimo kapsülleri ile ilgili sizleri gönüllü olarak bilgilendirmek istedim.

Espressomm kapsülleri

Espressomm; fiyat – kalite ve tazelik olarak şu an piyasadaki en düzgün iş yapan firmalardan birisi. Aldığınız kapsüllerin arasındaki tat farklarını ayırt edebiliyorsunuz. Kapsüller taze geliyor. Yanık diyebileceğimiz koyulukta kapsülleri yok.

Hem single origin, hem blend hem de decaf kapsülleri mevcut. İçtiğim kahvelerden beğendiklerim ve beğenmediklerim var. Siz de kapsüllerden alıp denemek isterseniz diye ufak bir liste yaptım.

Single Origin Espressomm Kapsülleri

Espressomm kapsülleri

Espressomm Kapsülleri Colombia Kapsül

İçimi gayet yumuşak, genellikle kapsüllerde bulunan koyu kavrum tadı yok. Aromatik bir kapsül. Diğer kapsüllere göre aroması yüksek seviyede. Tavsiye ederim.

Espressomm Kapsülleri Kenya Kapsül

İçimi Kolombiya’ya göre daha zor. Ben çok sert kahve sevmiyorum. Tat olarak sert tarafta. Kavrum tatları biraz daha yoğun ama aynı zamanda aromatik bir kahve. Saman gibi değil. Starbucks Sumarta gibi sert ve aromatik bir kahve arayışındaysanız tavsiye ederim.

Espressomm Kapsülleri Guatemala Kapsül

Single origin kapsüllerden en beğendiğim. Kolombiya gibi yumuşak ama aroma bakımından daha yoğun. Sürekli içebilirim. Denemek isterseniz tavsiye ederim ama çok yoğun demlemeler yapmayın. 20-30ml çıktılar için ideal.

Espressomm Kapsülleri Brezilya Kapsül

Çok klasik bir tat. Kenya kadar koyu değil. Guatemala kadar yumuşak değil. Düşük aromalı gövdeli bir kahve. Jenerik kahve tadı gibi. İçimi kolay. Sütlü kahvelerde falan güzel gider.

Espressomm Kapsülleri Etiyopya Kapsül

Ben tadını hiç beğenmedim. Aromatik ama bana göre değildi. Kavrum tadı Brezilya gibi. Aroma çok yüksek.

Blend Espressomm Kapsülleri

Blend Kahveler : Piyasada içtiğim en başarılı blend kapsüller diyebilirim. Aslında hepsi de güzel. Burada anlıyorum yıllardır satıyor oldukları kapsüller ve müşteri geri dönüşlerini İsmail bey iyi değerlendirmiş.

Espressomm Silver Kapsül

En “Espresso gibi Espresso Tadı” bu kapsülde. Kavrum tatları yine orta seviyede. Aroma epey dengeli. Tavsiye ederim.

Kafeinsiz Nespresso Kapsülü Blue

Aromatik bir tadı var. Sertlik olarak Silver olandan daha yumuşak. Diğerleri ile yan yana deneyince biraz düşük profilli kalıyor. Üstünü okumasam decaf olduğunu anlamam. Mesela kafeinsiz kapsül arayışındaysanız size mutlaka tavsiye ederim çünkü tadı “Garip” değil.

Espressomm Gold Kapsül

Espressomm Gold Kapsül

Blue ile içeriği aynı gibi ama daha sert. Aroma bakımından Blue’ya çok benziyor. Gold yine düzenli tüketiyorum. Tadından epey memnunum. Tavsiye ederim.

Espressomm Black Kapsül

Koyu sevenler için iyi. Ben çok koyu içemiyorum. Aroması düşük bir kahve daha kavrum tatları önde. Sert kahveler seviyorsanız güzel olur. Yine sütle güzel gider.

Espressomm Red Kapsül

Espressomm Red Kapsül

En son yazdım çünkü en sevdiğim bu. Gayet dengeli, aromatik güzel bir kahve her türlü tavsiye ederim. Gold ile yan yana karşılaştırdığım zaman aromaları farklı ama ikisi de güzel.

Tchibo Caffisimo Kapsülleri :

Festival günü (2019’da) İsmail bey ile Tchibo kapsüllerinin bulunmaması ile ilgili bir konuşmamız da olmuştu. Makinesinin henüz bulunmadığını ama üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi. Sonra gördüm ki Thibo Caffisimo kapsül makineleri için de kahve üretmeye başlamışlar.

Burdaki kahveler ve blendler kapsüler girmeden önce hazırlandığı için rahatlıkla aynı yorumları Caffisimo Kapsülleri için de söyleyebilirim. Tavsiye Tchibo Kapsülü arıyorsanız hemen Red ve Gold Espressomm kapsüllerinden denemeye başlayabilirsiniz.

Espressomm markasına ait aslında Nespresso makineleri de mevcut. Onlara da göz atmanızı tavsiye ederim.

Yararlı linkleri bırakayım.

Nespresso® Uyumlu Kapsül Kahveler (kahvemm.com)

Tchibo® Uyumlu Kapsül Kahveler (kahvemm.com)

Kapsül kahveler hakkında aklınızda sorular varsa Kapsül Rehberine göz atabilirsiniz.

Kapsül Kahve Rehberi – Bir Kahvesever Blogu (cihanyuce.com)

Bu arada Instagram’da çok daha aktifim. Instagram – Cihan Yüce / Kahvesever

Kahve önerilerini ve demleme ipuçlarını gündelik olarak instagram adresimden paylaşıyorum. Yeni yazılardan ve güncel içeriklerden haberdar olmak için takip edebilirsiniz.

Yine Youtube kanalımdan ayrıntılı demleme anlatım videolarına ulaşabilirsiniz. Cihan Yüce – YouTube

Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Latest from Blog

Espresso Yapım Videosu

Zamanında Gaggia New Classic kullanıyorken başından sonuna espresso yapma şeklimin videosunu çekmiştim. Bence amatör gözle bakınca

Coffee Ness – Çayırova

Cafe önerilerinde bu sefer Kocaeli – Çayırova’dan bir işletmeyi sizlere tavsiye etmek istiyorum. Coffee Ness yeni