Sertifikalı Barista Eğitimi

Sertifikalı Barista Eğitimi

Temel Barista EğitimiMyco Academy

Eğitmen : Cihan Yüce

2017 yılından bu yana Myco Academy bünyesinde; kahve severler için teorik ve pratik kahve eğitimleri vermekteyiz. Eğitimlerimiz “baristalık” mesleğine adım atmak isteyenlere veya kahve bilgisini pekiştirmek / geliştirmek isteyen her seviyede katılımcıya açıktır.

Bireysel, kurumsal veya toplu olarak eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimlerimizi Myco Academy eğitim merkezimizde sektör lideri kahve makineleri ile teorik ve pratik olarak vermekteyiz.

Temel Barista Eğitimi 09:00 – 17:00 arasında 1 gün sürer, teorik ve pratik eğitim verilir. Kurs sonunda yapılan sınavla katılımcıların seviyesi kontrol edilir. Kursu tamamlayan katılımcılara Myco Academy Barista Eğitim sertifikası (katılım sertifikası) verilir.

Temel Baristalık Eğitimi fiyatları ve eğitim zamanları hakkında daha fazla bilgi almak için info@cihanyuce.com mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

Temel Barisa Eğitimleri

Barista Eğitimi İçeriği :

 • Temel Kahve Bilgileri (Kahve Meyvesinin ve Çekirdeğinin incelenmesi, Kahvenin Tarihi)
 • Barista Ne İş Yapar? Görev Sorumlulukları Nelerdir?
 • Kahve Öğütümünü Anlama
 • Doğru Espresso Hazırlama (Öğütüm, Gramaj, Süre, Tadım)
 • Espresso Bazlı İçeceklere Giriş (Menü Oluşturma, Popüler İçeceklerin Yapılması)
 • Demleme Yöntemlerine Giriş (V60 – Chemex – Türk Kahvesi v.b.)
 • Filtre Kahve Yapımı ve Pratik Bilgiler
 • Süt Köpürtme, Süt Seçimi, Süt Oranları
 • Cupping, Ölçümler ve Gramaj Kuralları
 • Makine ve Değirmen Kalibrasyonu
 • Makine ve Değirmen Temizliği

Temel Barista Eğitimi Ne İşe Yarar?

Kahve sektöründe ilerlemek isteyen katılımcılar için kahve hazırlama, sunum ve menü oluşturma konularında katılımcıyı bilgilendirir. Çalışma ortamlarında karşılaşacakları sorunları ve çözümleri kurs sayesinde deneyimlemiş olurlar. Barista Eğitimi Sertifikası programlarının süreleri ve eğitim içerikleri veren kurumlara göre değişiklik gösterebilir.

İletişim

Temel Baristalık Eğitimi fiyatları ve eğitim zamanları hakkında daha fazla bilgi almak için info@cihanyuce.com mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

Temel barista eğitimi

Diğer eğitimlerimizi incelemek için

Nitelikli Kahve Demleme Eğitimlerimiz : Nitelikli Demleme Eğitimi – Bir Kahvesever Blogu (cihanyuce.com)

La Cimbali Makineler Üzerinde Eğitim ve Espresso Makinesi Kalibrasyon Hizmetlerimiz : La Cimbali Makine Eğitimi – Bir Kahvesever Blogu (cihanyuce.com)

La Cimbali makine eğitimleri katılımcıların kullandıkları makineleri belirtmelerine istinaden Süper Otomatik makine kullanımı ve kalibrasyon hizmetleri de aynı eğitim içeriğinde uygulanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıfırdan Barista Nasıl Olunur?

Ülkemizde eğitim almadan Barista mesleğini icra edenler olabildiği için; barista eğitimleri yaptığınız işin detaylarını doğru öğrenmek ve iş başvurularınızda diğer adayların önüne geçmek açısından önemlidir.

Barista Kursu Kaç Ay?

Eğitimler veren kuruma göre süre ve içerik olarak değişiklik gösterebilir.

Barista Eğitimi Ne Kadar?

Barista eğitimleri ücretsiz olabileceği gibi, eğitim veren kurumun kahve makinesi parkuruna ve eğitimci kalitesine göre fiyatları değişebilir.