Minipresso NS2 İnceleme

Wacaco ürünleri ve Nespresso kapsülleri ilk çıktığı günden bu yana organik bir ilişki içerisinde. Kapsül kahve makineleri ile Minipresso Ns2 yapısını yan yana incelediğim zaman; Wacaco’nun ürünlerini kapsül kahve makinesinden esinlenerek yaptığını düşünenlerdenim.

Bunu anlatmamın bir nedeni var. Ölçüm yaptığım zaman; Wacaco’nun herhangi bir kapsül demleyicisinin Nespresso kapsül makinesinden daha iyi demleme yaptığını gözlemleyebiliyorum. Ölçümleri paylaşacağım.

Önce Wacaco’nun yeni seri kapsül kahve demleyicisi NS2’yi sizlere anlatayım.

Wacaco Minipresso NS2 Yorum

Taşınabilir Nespresso Kapsül Demleyici

Wacaco’nun ilk kapsül kahve demleyicisi Minipresso NS isimli bir ekipmandı. Ardından Nanopresso makinelerle çalışan bir NS Adaptör – Nespresso Adaptörü ürettiler. Zaman geçtikçe Wacaco ürün gamını geliştirdi ve manuel espresso makinelerinin en iyilerinden Picopresso’yu üretti.

Picopresso Yazımı incelemek isterseniz ; Wacaco Picopresso İnceleme – cihanyuce.com

Picopresso’da demleme başlık yapısı değişti, su haznesi sabitleşti, pompa yapısı değişti. Tasarımlar büyük ölçüde değişmiş olacak ki; Picopresso için Nespresso Kapsül Demleme Adaptörü üretmek yerine şirket başlı başına yeni bir kapsül demleyici üretmek durumunda kaldı. Picopresso’ya çok benzeyen tasarımıyla kapsül kahve demleyicisi olarak Wacaco Minipresso NS2’yi piyasaya sundular.

NS2 yüksek malzeme kalitesi ile hemen Nanopresso ve Minipresso ürünlerinden ayrılıyor. Hem görüntüsü hem dokunma hissiyatı keyifli bir ürün. Oldukça kompakt tasarlanmış. Su ve demleme haznesi gövdeye sabit olduğu için ürünün boyunu da kısaltabilmişler. 13 cm yüksekliği ve 290 gram ağırlığı olan NS2 eski Minipresso modeline göre hem daha kısa hem daha hafif.

Wacaco Minipresso NS2 Özellikleri

NS2’de 80ml kapasiteli bir dahili su haznesi bulunuyor. Bu da Nespresso Kapsülünden teorik olarak Single – Double ve Lungo espressolar hazırlayabilmenize yarıyor. Kahve haznesine sadece Nespresso kapsülü koyuluyor. Nespresso uyumlu diğer kapsüllerle de çalışabilir. Nespresso uyumlu çelik kapsüllerle açıkçası deneme yapmadım. Kutu içeriğinden; ön kapağı ( espresso bardağı gibi kullanılabiliyor), damlamalık plastiği, fırça, taşıma torbası, kullanım klavuzu, garanti kartı ve sticker çıkıyor.

Wacaco Minipresso NS2 – Case

Wacaco Ns 2 için bir de taşıma çantası aksesuar kiti mevcut. Çanta içerisinde 8 tane kapsül taşınabilen bir case, silikon bir demleme pedi, askılık kolu ve temizleme bezi çıkıyor. Set bu şekilde olunca yanınızda taşıyabileceğiniz bütün ürünler çanta içerisine sığıyor.

Wacaco NS2 Nasıl Kullanılır ?

Oldukça basit ama her gün aynı sorular gelince yazmam gerektiğini hissediyorum. Bu ürün taşınabilir bir kapsül kahve demleyici. Suyu ısıtmıyor, elektrikli değil. Arabanın çakmaklığından veya usb girişinden çalışan versiyonu yok. Sizin su haznesine sıcak su koymanız gerekiyor. Suyu termoslar taşıyabilir, kampta tencerede su ısıtabilir veya ülkemizin güzel esnaflarından sıcak su rica edebilirsiniz.

Sıcak su varsa gerisi oldukça basit. Kapsülü hazneye koyuyor ağzını kapatıyor ve kol kısmına bastırarak basıncın oluşmasını sağlıyorsunuz.

Kapsül olduğu için temizlemesi de kolay, arka arkaya sorunsuz kahve demleyebiliyorsunuz.

NS2 – Orjinal Nespresso Makinesinden İyi Demliyor.

Acayip Bir Konu :

Wacaco Minipresso NS2 ile; orjinal elektrikli Nespresso makinesinden iyi demleyebiliyorsunuz. Evde Nespresso Pixie kapsül makinesi mevcut. Şöyle bir deney yaptım. Aynı kapsül ile aynı mililitre çıktı kahveyi hem makine hem Ns2 ile demledim. Ön ısıtma ve ön demleme testleri de yaptım. Yaptığım tüm kahveleri yan yana Atago Kahve Refraktometresi ile ölçtüm.

Yaptığım tüm testlerde NS2 ile daha iyi çözünürlük sonuçları alabiliyorum. Kapsüle göre; makine demlemesinde tds değeri %2 – %2.2 olan kahvede Minipresso NS2 %2.36 – %2.50 arası çözünme yakalıyor. Daha koyu – makinede %3 lük çözünme veren kahvelerde NS2 %4’lere yakın çözünme sağlıyor.

Bunun bir nedeni: Wacaco Ns2 ile daha kontrollü ön demleme yapabilmeniz ayrıca Pixie basıncı bir anda verip demlemeyi standart gerçekleştirirken; NS2 ile basıncı daha az uygulayıp demlemeyi uzatmak sizin kontrolünüzde.

Wacaco NS2 Hakkında Yorumum

Nitelikli kapsül kahvenin yükselişini görmeye başlıyoruz. Piyasada kaliteli/ekonomik kapsüller artmaya başladı. Tadı veya fiyatı ile ilgili ön yargınız olabilir ama kapsül kahve benim bu yıl iyi sonuçlar aldığım ve gelecek gördüğüm bir demleme türü oldu. Kronotrop – Manifesto – Coffee Project – Whirl gibi nitelikli kahve üreticilerinin kapsüllerini denedikçe tekrar tekrar kapsülü bir çözüm olarak düşünmeye başladım. Bu bağlamda önce Nespresso Pixie makine edindim. Evdeki kapsüller arttıkça yanımda taşıma/demleme çözümü olarak Wacaco Minipresso NS2 yi kullanmaya başladım. İyi sonuç aldığımı ve tavsiye ettiğimi söylemek isterim.

Ana sorun halen kapsülün içindeki kahvenin kalitesi. Yani Wacaco Minipresso NS2 ile iyi kahve demleyebiliyorsunuz tek kural önce kahvenin iyi olması gerek.

Wacaco NS2 Hangi Kapsüller İle Uyumlu?

Orjinal Nespresso kapsülleri ile uyumlu. Orjinal Nespresso olmayan ama 3. parti “NESPRESSO UYUMLU” kapsüller ile de çalışır ama o kapsüllerde bazen boyut farklılıkları olabiliyor. Bazı Nespresso uyumlu kapsüller zaten orjinal Nespresso makinesi ile de sorun yaratabiliyor.

Ayrıca Nespresso uyumlu doldurulabilir kapsüller var onlarla uyumlu mu bilemiyorum. Youtube’da videolarını da bulamadım. Zannedersem iç yapısındaki metal delicilerden dolayı uyumlu değil.

Wacaco Minipresso NS2 Tchibo kapsülleri ile çalışır mı?

Hayır.

Wacaco NS2 toz kahve ile çalışır mı?

Hayır.

Bu yazımda Wacaco markasının kapsül kahve ile çalışan Minipresso NS2 modelini ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir. Sorularınız varsa yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bu arada Instagram’da çok daha aktifim. Instagram – Cihan Yüce / Kahvesever

Kahve önerilerini ve demleme ipuçlarını gündelik olarak instagram adresimden paylaşıyorum. Yeni yazılardan ve güncel içeriklerden haberdar olmak için takip edebilirsiniz.

Yine Youtube kanalımdan ayrıntılı demleme anlatım videolarına ulaşabilirsiniz. Cihan Yüce – YouTube

Teşekkür ederim.

Wacaco Minipresso NS2 fiyat kontrolü yapmak isterseniz: https://www.escobarista.com/urun/wacaco-minipresso-ns2-nespresso-kapsul

5 Comments

  1. Jacobs davidof lor ve 7 çesit nespresso kapsül denedim hepsi acı ve tatsız kahvelerdi hiç keyifli değillerdi gerçekten artık çok kotü hissediyorum ne yanlış yapıyorum sorun ne bilmiyorum tavsiye edebileceğiniz birşeyler varsa gerçekten çok sevinirim

    • Merhaba, nitelikli kahve kapsüllerini deneyebilirsiniz. Ben epeydir Manifesto ve Whirl kapsüllerini kullanıyorum. Tavsiye ederim. Yumuşak içimliler.

  2. Merhaba hocam. Nanopressso ns adaptör ile Çelik doldurulabir kapsüller uyumlu. Buna uyar mı bir garantisi yok.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Latest from Blog

Cafe Ekipmanları Rehberi

Yine farklı katmanları olan bir yazı ile karşınızdayım. Konumuz Cafe Ekipmanları. Zannedersem bu yazıyı “cafe danışmanlık

Meet Lab Coffee

Bir süredir adından epeyce söz ettiren bir kahve dükkanı Meet Lab Coffee ve dükkanın felsefesine yakışır