Wacaco Pipamoka İnceleme

Wacaco Pipamoka Alınır Mı? Nasıl Kullanılır?

Çok güzel bir tasarım, malzeme kalitesi, işçiliği o kadar iyi ki birçok firmanın bu ürünü bol bol inceleyip ders alması gerek.

Wacaco Pipamoka Nedir?

Wacaco Pipamoka için “Seyahat edebilir kahve demleyicisi” demek doğru olur. Kahveyi demleyip yanınızda götürebilir ya da sıcak su bulduğunuz bir yerde Pipamoka ile kahve demleyebilirsiniz. Son derece sağlam bir ürün kahve demlemesi de oldukça basit. Evde, ofiste, tatilde, otelde, kampta sorunsuzca keyif kahvesi demlersiniz.

Tek kişilik bir ekipman. Haznesi 16/17 gram kahve alıyor ve 240 ml civarında kahve yapabiliyor. Bu ekipmanda öğütüm olarak moka pot civarlarında çekilmiş kahve denemeleri yapabilirsiniz.

Benim bu tarz ekipmanlarda en sevdiğim özellik tartı ve drip kettle ihtiyacınızın olmaması. Pipamoka özellikle drip kettle olmadığı halde homojen bir su akış imkânı sunuyor.

Isı kaybı konusunda da çok başarılı bir demleyici; hatta demleme sonrası kahve ağzınızı yakmasın diye beklemeniz gerekebilir. Ya da demleme yaptıktan sonra termosun kapağını kapatıp kahvenizi soğumadan yanınızda taşıyabilirsiniz.

Not: Wacaco Pipamoka için Cafflano Krinder kullanıyorsanız benim demlemelere başlarken önereceğim öğütüm boyutu 8+1 boyutudur.

Wacaco Pipamoka Kimler İçin Uygun?

  1. French press kahvesi sevmeyen daha temiz daha iyi demlenmiş kahveler tüketen insanlar için.
  2. Etrafında pratik bir demleme ekipmanı olsun isteyen insanlar için.
  3. Kamp/ofis/gezi koşullarında, taşıması/temizlemesi kolay ekipman arayanlar için.
  4. Demleme konusunda çok tecrübesi olmadığı halde güzel kahve demlemeyi isteyenler için.

Wacaco Pipamoka Kimlere Hitap Etmiyor?

  1. Bu ürün bir Aeropress/Delter Press alternatifi değil. Müdahale şansı çok olmadığı için bir “nitelikli” demleyici değil.
  2. Bu eğlenceli bir demleyici arayanlar için değil, demleme şekli epey düz ve çevirme kısmı biraz da sıkıcı.
  3. Çok geniş yelpazede demlemeler yapmıyor, güzel filtre kahve yapıyor görevi bu.

Sorularınız varsa yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bu arada Instagram’da çok daha aktifim. Instagram – Cihan Yüce / Kahvesever

Kahve önerilerini ve demleme ipuçlarını gündelik olarak instagram adresimden paylaşıyorum. Yeni yazılardan ve güncel içeriklerden haberdar olmak için takip edebilirsiniz.

Yine Youtube kanalımdan ayrıntılı demleme anlatım videolarına ulaşabilirsiniz. Cihan Yüce – YouTube

Teşekkür ederim.

Pipamoka’yı incelemek isterseniz : https://www.escobarista.com/urun/wacaco-pipamoka

2 Comments

  1. Merhaba Cihan Bey, sepete kahve koymadan önce slt kısma uygun boyutta bir kağıt filtre koysak sonuç nasıl olur acaba? Bu arada siz moka pot öğütüm kalınlığıönermişsiniz fakat bu ekipman için genel olarak v60-French press arası bir kalınlık öneriliyor. 1-2 videoda Öğütüm fazla ince olduğunda çevirmeli demleme işlemi sonrasında üstte su kaldığını gördüm. Tabi kahveden kahveye dr değişecektir.

    • Benim yaptığım kahveler genellikle berrak oluyor o yüzden filtre kağıdı koymaya ihtiyaç duymadım. Öğütüm boyutları kahveye, ekipmana ve gramaja göre değişir. Ben size daha spesifik olarak 500-600 mikron aralığnda öğütüm diyeyim siz öğütüm boyutları yazımdan bakarak belki daha iyi anlarsınız.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Latest from Blog

Espresso Yapım Videosu

Zamanında Gaggia New Classic kullanıyorken başından sonuna espresso yapma şeklimin videosunu çekmiştim. Bence amatör gözle bakınca

Coffee Ness – Çayırova

Cafe önerilerinde bu sefer Kocaeli – Çayırova’dan bir işletmeyi sizlere tavsiye etmek istiyorum. Coffee Ness yeni