Latife Türk Kahvesi / Beşiktaş

Beşiktaş çarşı içine doğru, iskeleden 5-6 dakika yürüyüşle hemen bulabileceğiniz bir kahve mekânını tanıtmak istiyorum size.

5 dakikalığına uğra 1 saat otur.

Latife Türk kahvesi; İstanbul’da Türk Kahvesi İçilecek Mekânlar listesinden bulduğum, not aldığım ve bir hafta sonu uğradığım güzel bir mekân oldu. Tek başıma değil, ailecek uğradığımız ve kahve tadımını birçok ağızdan yapma fırsatı bulduğumuz bir pazar günü etkinliği yaptık.

Kafenin Beşiktaş manzaralı oturumu gayet güzel, iç tasarımı da gayet şık. Anladığım kadarıyla kahvelerini de kendileri kavuruyorlar. (Mekânın içerisinde kahve kavurma makinesi var. Ben oradayken çalışmıyordu.)

(Erken saatlerde gittiğimiz için; Biz gittiğimizde nispeten daha sakindi. Mekandan kaltıktan ve biraz yürüş yaptıktan sonra, önünden geçerken full dolu olduğunu gördüm.)

Kafenin instagram fotoğraflarına bakarsanız, içeride bol bol selfie çekilebileceğiniz yer var. Kullanılan renkler ve çizgilere bakarak beynim böyle de algılamış olabilir. Giderseniz bakın bakalım ben mi yanılıyorum?

Ben Türk kahvesi içmek için gittim ama mekânda bütün kahve çeşitleri var, tam bir kafe. V60, americano veya soğuk kahvelerini de deneyebilirsiniz. Gözüme Americano içmeyi kestirsem de mekanın adı Latife Türk Kahvesi olduğu için kararımdan hızlıca vazgeçtim. Türk Kahvesi sipariş ettim. Türkiye’deki cafelerin %96sında olduğu gibi burda da Türk Kahvesi’ni Arçelik Telve makine ile yaptılar.

Beşiktaş türk kahvesi

Yalnız, nasıl desem, şimdi demesem de olmaz….

Şey….

Türk kahvesi fiyat olarak makul de olsa (12 tl – Eylül 2021) benimki köpüklü gelmedi. Çayır çömlek Patladı! Pazar günü yoğunluğundan mı desek, baristanın o an ki yorgunluğundan mı desek? Kahveden yudum almadan, fotoğrafını olduğu gibi paylaşıyorum.

Latife Türk Kahvesi Sunum

Siz yine de bana bakmayın, ben hafta içi bir gün sakin zamanda uğrar belki de güzel bir Türk kahvesi içerim. Eğer içersem onu da buradan paylaşırım. Misafirlerinizi götürürseniz Türk kahvesi dışında alternatifler olduğunu da hatırlatırsınız.

Latife Türk Kahvesi Nerede?

Hizmet seçenekleri: İçeride servis · Temassız teslimat
Adres: Sinanpaşa, Yeni Hamam Sk. No:11/A, 34353 Beşiktaş/İstanbul
Çalışma Saatleri: Her gün 09:00 – 02:00 arası
Telefon: (0212) 327 88 46
Latife Türk Kahvesi Web Sitesi: Ana Sayfa | Latife (latifeturkkahvesi.com)

Bu yazımda sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm bir mekanı dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. Sorularınız varsa yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Diğer kahve mekanları yazılarıma burdan göz atabilirsiniz. Kahve Mekanları İnceleme Yazıları – Bir Kahvesever Blogu (cihanyuce.com)

Bu arada Instagram’da çok daha aktifim. Instagram – Cihan Yüce / Kahvesever

Kahve önerilerini ve demleme ipuçlarını gündelik olarak instagram adresimden paylaşıyorum. Yeni yazılardan ve güncel içeriklerden haberdar olmak için takip edebilirsiniz.

Yine Youtube kanalımdan ayrıntılı demleme anlatım videolarına ulaşabilirsiniz. Cihan Yüce – YouTube

Teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir