American Press Nasıl Kullanılır?

American Press Alınır Mı?

Önce bu kırılır diyorsunuz ve cam zannediyorsunuz ama elinize alınca bunun tritan malzemeden üretilmiş sert bir plastik olduğunu anlıyorsunuz. Bu yönüyle üretim kalitesi hemen gözünüze çarpıyor.

Bu ürünün gerçek adı “It’s American Press” adamlar isimlerini öyle koymuş ama “American Press” deyince kafa karışıklığı olacağını zannetmiyorum.

Bu ürün ev/ofis/gezi/seyahat kullanımları için çok ideal bir ürün. Hem kırılmıyor hem de kırılmadığı halde ekstra sağlam üretilmiş. Tartı ve drip kettle ihtiyacı olmadan güzel kahveler demleyebiliyorsunuz. Genelde bir ürünü denerken ve onunla vakit geçirip yorum yapacağım zaman demlediği kahvenin kalitesine ve kullanışlı olup olmamasına bakıyorum, bu iki yönüyle de bence başarılı bir ürün.

Üzerindeki filtre ise üretici bilgilendirmesine göre 100 mikron açıklığında bu da toz halindeki parçaların birçoğunu bu filtre tutacak demek.

It’s American Press ile Nasıl Kahve Demlenir?

Hazneyi çıkarıp-açıp kahve doldurun. (Ölçülü yapanlar için 22/24 gr arası kahve.) Filtre kahve makinesi için aldığınız öğütümde veya “medium” diyebileceğimiz öğütümdeki kahveyle denemelere başlayabilirsiniz.

Üzerindeki su çizgisine kadar sıcak su doldurun, o çizgi 350-355 ml denk gelmekte. Press kısmını takın, üzerinden su geçecek kadar bastırın ve böyle ilk bastırdığınız şekilde 30sn kadar bekleyin. Ardından uzun ve yavaş bir baskıyla 2 buçuk – 3 dakika toplam demleme süresini hedefleyin. Yavaş yavaş bastırın, eğer hızlı gittiyseniz pressi çekip tekrar bastırabilirsiniz.

Demleme tamamlandıktan sonra kahvenizi fincana alabilirsiniz.

American Press Kimler İçin?

  1. French press kahvesi sevmeyen, daha temiz daha iyi demlenmiş kahveler tüketen insanlar için.
  2. Etrafında pratik bir demleme ekipmanı olsun isteyen insanlar için.
  3. Ev/ofis/gezi koşullarında, taşıması/temizlemesi kolay ekipman arayanlar için.
  4. Demleme konusunda çok tecrübesi olmadığı hâlde güzel kahve demlemeyi isteyenler için.

American Press Kimlere Hitap Etmiyor?

  1. Bu ürün bir Aeropress/Delter Press alternatifi değil. Müdahale şansı çok olmadığı için bir “nitelikli” demleyici değil.
  2. Bu eğlenceli bir demleyici arayanlar için değil, demleme şekli epey düz ve bastırma kısmı biraz da sıkıcı.
  3. Çok geniş yelpazede demlemeler yapmıyor, güzel filtre kahve yapıyor görevi bu.

American Press ile French Press Arasında Ne Farklar Var?

American press biraz daha basınçlı bir yöntem olduğu için french press demlemelerine göre daha aromatik bir tat profili sunuyor. Fincana geçen tortu miktarında ise; epey bir azalma var, kâğıt filtreli demleme yöntemleri kadar tertemiz değil, yine de fincandaki tortu epey düşük oluyor. Kırılmaz malzeme olması taşımasını kolaylaştırırken, press kısmındaki kahve haznesi temizleme kısmında da kullanıcılara çok kolaylık sağlamış.

Sorularınız varsa yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bu arada Instagram’da çok daha aktifim. Instagram – Cihan Yüce / Kahvesever

Kahve önerilerini ve demleme ipuçlarını gündelik olarak instagram adresimden paylaşıyorum. Yeni yazılardan ve güncel içeriklerden haberdar olmak için takip edebilirsiniz.

Yine Youtube kanalımdan ayrıntılı demleme anlatım videolarına ulaşabilirsiniz. Cihan Yüce – YouTube

Teşekkür ederim.

American Press İncelemek isterseniz : https://www.escobarista.com/urun/american-press

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Latest from Blog

Cafe Ekipmanları Rehberi

Yine farklı katmanları olan bir yazı ile karşınızdayım. Konumuz Cafe Ekipmanları. Zannedersem bu yazıyı “cafe danışmanlık

Meet Lab Coffee

Bir süredir adından epeyce söz ettiren bir kahve dükkanı Meet Lab Coffee ve dükkanın felsefesine yakışır