Dış Mekan Düğün Fotoğrafları

Adana’da dış mekan düğün fotoğrafları epeydir popüler olan ve çekim mekanları konusunda fotoğrafçıların rahatlıkla trafik sorunu yaşamadan gezmesine olanak sağlayan bir akım, dış çekimler stüdyo çekimlerinde gerilmekten, sıkılmaktan, strese girmekten kaçınan çiftlerin gözdesi. Bence de dış çekimler stüdyo çekimlerinden çok daha güzel.. Adana zaten manzarası ve mekanlarıyla insanı fotoğrafları dışarda çekmeye heveslendiren bir şehir.

Stüdyo çekimleri artık sadece klişe olmuş gibi bence, eski zamanlarda ailelere verilmekten başka bir işe yaramayan bu çekimler özellikle çiftlerin sosyal medya kullanımlarının artmasıyla tarihe karışmak üzere. Zannedersem insanlar 20 – 30 sene sonra fotoğraflarına baktıkları zaman o fotoğrafları çekilirken stüdyoda bir kaç saat sıkıldıklarını, yalancı gülüşler attıklarını değil, dışarda eğlendiklerini hatırlamalılar. Gerçek renklerle, gerçek manzarayla, gerçek gün batımıyla doğal fotoğraflara sahip olmalılar.

Öte yandan Adana bu dış mekan düğün fotoğrafçılığına yeni bir şehir ve gerçekten işini kaliteli bir biçimde yapan fotoğrafçı sayısı az. Bu yüzden düğün fotoğraflarınızı güzel bir manzara eşliğinde çektirmek istiyorsanız ve adanalı bir fotoğrafçı ile çalışmayı düşünüyorsanız bir kaç tane önerim olacak.

Öncelikle bir stüdyo ile çalışmayın. Stüdyo fotoğrafçıları ile çalıştığınız zaman büyük ihtimalle daha pahalıya daha kötü fotoğraflar elde edersiniz. Onun yerine ismini bildiğiniz, kişisel bir dış çekim fotoğrafçısıyla çalışın. İstediğiniz kadar fotoğrafı kendiniz veya fotoğrafçınızdan yardım alarak bastırın, fotoğraf işini çok daha ekonomik olarak halledersiniz.

Çalışmayı düşündüğünüz fotoğrafçının sadece düğün fotoğraflarını değil gerekiyorsa tüm çekimlerini inceleyin, hem fotoğrafçınızın bakış açısını daha iyi anlarsınız hem çekimleri hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Fotoğrafçınızla mutlaka yüz yüze konuşun, aklınızdakileri açık bir dille anlatın, fotoğrafçınızın kişiliğini, tarzını, elektriğini beğenmezseniz düğün günü çekimlerde rahatsız olabilirsiniz o yüzden tamamen güvendiğiniz bir fotoğrafçıyla çalışmayı tercih edin.

Amatör ya da çok profesyonel olmasına kafanızı takmayın fotoğraflarını beğendiğiniz bir fotoğrafçıyla çalışın.

Düğün günü planlar genellikle çok bozulur, o yüzden gerçekten ayrıntıları düşünülmüş, gecikme ve erteleme zamanları işin içine katılmış planlar yapmaya çalışın.

Ve tabi ki de fotoğrafçınıza güvenin, onun söylediklerine kulak verin.

Sevgi ve saygılarımla :.

İletişim İçin : cihan@cihanyuce.com