Dış Çekimler İçin Önerilerim

Adana’da yaşayan, bu bölgedeki sıcağı ve yağmuru iyi bilen bir fotoğrafçı olarak ( ki şehir farketmez Adana, Mersin, İskenderun bölgesel olarak mevsimsel benzerliklerimiz mevcut)  internet üzerinden düğün fotoğrafçısı arayan ve dış mekan çekimleri yaptırmak isteyen çiftlere belki yararım olur diye bu yazıyı yazmak istedim.

Düğün fotoğrafları herkes için çok önemli ve ciddiyetle üzerinde durulması gereken bir konu. Çekimlerde uyum sağlayabileceğiniz  ve fotoğraflarını beğendiğiniz bir düğün fotoğraçısıyla anlaştınız, peki çekim sırasında ya da öncesinde neler yapmanız yararınıza olur ?

Dış mekan çekimlerinizde önerilerim

– Çekim yapılacak yeri ve yerleri önceden görebilme şansınız varsa mutlaka gezip düğün gününde sizin için uygun olup olmayacağını değerlendirmeniz lazım.

Düğün günü kuaförünüzde sürprizle karşılaşmamak için öncesinde mutlaka saç provasına gitmenizi öneririm.

Fotoğraf çekimleri için ciddi bir hazırlık içerisinde olmalısınız; çünkü maalesef çekim sırasında unuttuğunuz şeylerin dönüşü olmuyor. Aklınıza gelen ve çekimde istediğiniz şeyleri not almanız ve bunu düğün fotoğrafçınızla paylaşmanız yararlı olur.

Dış mekan çekimlerinize arkadaşlarınızı çağırmanız iyi bir fikir mi ? Tekrar düşünmenizi öneririm… Arkadaşlarınız bazen hem sizi hem de fotoğrafçınızı fazlaca rahatsız edip sizin kasılmanıza ve fotoğrafçınızın işini düzgün yapamamasına neden olabilirler.

–  Yaz mevsimine denk gelen çekimlerinizde fotoğrafçınızdan aksesuar olarak şemsiye istemeniz yararınıza olacaktır. Böylece hem renkli fotoğraflar çekilebilir hem de kendinizi güneşten koruyabilirsiniz.

– Yanınıza yedek ayakkabı almanız güzel bir fikir olacaktır. Topuklu ayakkabı çekimlerde gelinliğin altında kalacağından pek görünmeyecektir, onun yerine yanınızda rahat bir ayakkabı getirirseniz, hem daha rahat yürür hem pozlarınızda duruşlarınızı daha iyi ayarlarsınız.

– Elinizde tutabilecek ( çiçek dışında ) başka aksesuarlar da edinmenizi (ya da fotoğrafçınızdan istemenizi) öneririm, böylelikle “Elimi nereye koyacağım ? ” diye fazla düşünmenize gerek kalmaz.

– Cep telefonunuzu çekimlerde yanınıza almamanız önerilerim arasındadır.

– Size yardımcı olacak arkadaşınızı iyi seçmenizi ve mümkünse ondan size gündelik kıyafetlerle yardımcı olmasını rica edebilirsiniz.

– Hava şartlarını düşünerek mutlaka ikinci ve üçüncü planlar yapmaya çalışın. Gerekiyorsa kapalı çekim için bir mekan arayışınızda olmanız düğün günü yağmur yağma ihtimalinde sizi kurtaracaktır.

– Damatların yedek bir gömlekle çekimlere gelmesi hatta asıl gömleği değil yedek gömleği ile çekimlere katılması, asıl gömleğe çekimlerden sonra geçmeleri de güzel bir fikir olabilir.

-Ve düğün günü mümkünse bol bol sıvı tüketmenizi dış mekan çekimlerinde yanınızda esktra su götürmenizi öneririm.

Şimdiden keyifli çekimler dilerim

Sevgi ve Saygılarımla :.

İletişim İçin : cihan@cihanyuce.com